8 sty 2014

HIIT - trening interwałowy - pogromca tłuszczu
Jak szybko pozbyć się tłuszczu?

 – trening interwałowy.


 

Szukasz recepty na pozbycie się zbędnego tłuszczu, chcesz poprawić swoja wytrzymałość i siłę?

Czas na trening interwałowy!Intensywny trening interwałowy, zwany też HIIT (ang. High Intensity Interval Training), to trening o zmiennej intensywności ćwiczeń. Został on opracowany głownie na potrzeby sportowców w celu polepszenia ich wytrzymałości, siły i efektywności. Okazało się jednak, że  ubocznym efektem treningu interwałowego jest znaczna redukcja tkanki tłuszczowej.  Specjaliści uważają, że skuteczność treningu interwałowego  jest 3X większa niż skuteczność dobrze nam znanego treningu aerobowego, przy jednoczesnym o połowę mniejszym wysiłku energetycznym i ponad połowę krótszym czasie treningu.


6 sty 2014

Ćwiczenia na górne partie ciała - plecy barki ramiona

Górne partie ciała my kobiety bardzo często zaniedbujemy. Skupiamy się na brzuchu nogach i pośladkach u mnie też tak było. 
Wiele z nas boi się efektów ćwiczeń z hantlami czy sztanga właśnie na te partie ciała.


Pamiętajmy ze to właśnie te partie ciała latem wystawiamy najbardziej, a niema nic bardziej seksownego niz smukłe ramiona i ładnie wysportowane plecy ;)
Kolejną naszą wymówka jest to że takie ćwiczenia powinniśmy wykonywać na siłowniach na wielkich maszynach, lecz wcale tak nie jest przedstawimy Wam kilka ćwiczeń które spokojnie możecie wykonywać w domu za pomocą hantelek butelek z wodą czy piłka ;)