31 sty 2014

Wyzwanie lutego: Jak motylki to tylko w brzuchu!


Mamy luty - idealny miesiąc by już teraz pomyśleć o wiośnie... 

Tak, tak... już widzę siebie w obcisłych topach, spódniczkach mini... Zaraz zaraz coś tu nie pasuje... 


Ramiona, klatka piersiowa - tutaj coś wisi, skóra mało jędrna, a gdzie te mięśnie? Przestraszyły się chyba wiosny!

 -  czas coś z tym zrobić!!!  


O tym, że warto ćwiczyć górne partie ciała, trzeba przekonywać przede wszystkim panie.


Panowie uwielbiają skupiać się na klatce, bicepsie i tricepsie - często zapominając przy tym, że oprócz klaty natura obdarzyła ich jeszcze dolna połową ciała, która powinna wyglądać równie atrakcyjnie.


Panie natomiast uwielbiają celebrować ćwiczenia na zgrabne uda, pośladki, brzuch... Zapominając całkowicie, że zostały obdarzone jeszcze górnymi partiami ciała o które też należy dbać.

Czas na nowe wyzwanie: tym razem wspólnie skupimy się na poprawie wyglądu naszych górnych partii ciała!!!


Na czym polegać będzie wyzwanie?


Mało która kobieta przyzna się do tego, że jednym z jej ulubionych ćwiczeń są pompki. Warto jednak wprowadzić je do swojego treningu... Dlatego ćwiczeniem na którym opierać będziemy wyzwanie są właśnie pompki.

Wszystkie informacje o pompkach znajdziecie tutaj:Chciałam by w wyzwaniu mogła wziąć udział każda osoba; niezależnie od tego czy kiedykolwiek w życiu robiła pompki czy też nie...   

Dlatego jeżeli jesteś osobą zaawansowaną w pompkach rób 2 lub 3 serie tego ćwiczenia - ilość powtórzeń podana jest w tabeli. Osoby początkujące mogą wykonywać jedną serię... 

Do waszego wyboru pozostawiam również to, czy chcecie wykonywać prostszą wersję na ugiętych kolanach czy wersje klasyczną.W nawiasie (..) u góry zamieszczona jest ilość pompek. W nawiasie [...] na dole numer ćwiczenia - by było łatwiej odszukać.


Ważne jest to by wykonywać pompki - z każdym kolejnym dniem będzie to dużo łatwiejsze.  
Znacie już Nasze wyzwania dlatego pompki to zdecydowanie za mało ;) Dodajemy również trening na górne partie ciała... 


Nic nie szkodzi, że nie masz hantli, butelki z wodą to doskonałe obciążenie. Przykładowe treningi: 

1. Total Arm Workout


2.       How To Lose Arm Fat
3.       Kształtne i Silne Górne partie Mięśni

4.       Fine Toning Arm Routine


5.       Mel B - 10-minutowy trening ramion6.       Sexy Arms & Shoulders Exercises7.       High-Octane Arms Workout

8.       Sculpted Arms Workout


Czas start ;)

E.


29 sty 2014

Pompki

Pompki to doskonałe i uniwersalne ćwiczenie. Prawidłowo wykonane rzeźbią  nie tylko mięśnie ramion, klatki piersiowej (w tym także biust), ale działają na pośladki, brzuch i całą talię - czego chcieć więcej ;). Należą jednak do grupy ćwiczeń, które albo się kocha albo nienawidzi...


Gdy pomyślimy o pompkach; wydawałoby się, że to jedno z najprostszych ćwiczeń. Po pierwsze: ich podstawowy wariant nie wymaga żadnego sprzętu, po drugie: zasady są dość proste. Nieco gorzej wygląda sprawa z wykonaniem, dlatego wiele osób nienawidzi tego ćwiczenia. 
26 sty 2014

Cała prawda o spalaniu tluszczu


Pomocy! W jaki sposób mogę zgubić 6 kg w 2 tygodnie bardzo mi na tym zależy, zrobię wszystko. Tylko co mam jeść i jak ćwiczyć. Ja muszę schudnąć.

- bardzo często dostajemy od Was wiadomości tego typu... Niestety musimy Was zmartwić zdrowe (i bez efektu jo-jo) osiągnięcie takiego rezultatu nie jest możliwe. 

Ważne spotkanie, randka, wesele... -  przymierzamy ulubioną sukienkę i ups... ratunku... suwak nie chce się zasunąć. Zdejmujemy ulubiony ciuszek przyglądamy się mu bacznie... Mhm chyba się skurczyła... biegniemy do lustra z myślą: no tak prać w 30 pewnie włączyłam na 60, nie możliwe bym przytyła, ale lepiej się upewnić... Nie możliwe! Przytyłam... 

Co robimy w takiej sytuacji? Chcemy się jak najszybciej pozbyć zbędnego tłuszczyku. Prawda jest jednak bolesna... By spalić tłuszcz musisz ciężko zapracować, nie ma błyskawicznej recepty.