25 lut 2014

Co Cola powoduje w naszym organizmie ?

Cola napój, który towarzyszy nam od najmłodszych lat. W przedszkolu szkołach pracy kinie wszędzie mamy ją pod ręką, ale czy to dobrze ? 
Na temat Coli wypowiadało się już wiele blogów, ale jeśli ma przeczytać to choć 1 osoba, która odstawi ją na zawsze ze swojego życia będzie to ogromny sukces, a dlaczego nam tak na tym zależy ? 
No właśnie ja osobicie w momencie gdy dowiedziałam się o tym wszystkim już wiele lat temu odstawiłam Cole na zawsze i NIKT ANI NIC nie skłoni mnie by się jej napić. Bardzo często, gdy ktoś z moich bliskich pyta czy kupimy Cole odpowiadam "NIE DZIĘKI MAM JESZCZE CZYM ODKAMIENIAĆ RURY", dlaczego tak mówię ? Dowiecie się poniżej.
Mała puszka coli to około 26g cukru niby mało ale to około 7 łyżeczek cukru!!!
Tak tak dokładnie tyle właśnie wynosi nasze zapotrzebowanie CAŁODOBOWE na cukier i na samą myśl robi mi się nie dobrze i po zjedzeniu tyle cukru właśnie tak byśmy się poczuli, ale producenci byli sprytniejsi.

Ten obrzydliwie słodki smak maskowany jest przez dodawany do napojów  kwas fosforowy. (który bądź co bądź jest stosowany właśnie do odkamieniania rur czy odrdzewiania A MY TO PIJEMY ?


 Myślisz, a kupie Cole light ? Będzie mniej cukru !! To też BŁĄD !! Dostarczamy sobie tylko zamiennik cukru - aspartam.

Nigdy wiele z nas nie zastanawia się co dzieje się po wypiciu Coli my Wam to przybliżymy, ale nie będzie to miłe.

Po 20 minutach


Poziom cukru ogromnie rośnie, przez co wzrasta poziom insuliny i przytłoczone tym nadmiarem cukru komórki starają się go zmienić w TŁUSZCZ!!

Po 40 minutach


Kofeina zawarta w Coli wchłania się do organizmu i zaczynamy być bardzo pobudzeniu rozszerzają się źrenice, podwyższa nam się ciśnienie. Badzo często powoduje zgage i zabużenia pracy serca.

Organizm produkuje dopaminę hormon dający nam uczucie przyjemności, mówi się, że jest to podobny mechanizm do działania narkotyków.

Po 60 minutach


Dopiero teraz naszemu organizmowi udaje się wygrać walkę w Colą wydalamy ją ale wraz z nią wydalamy też wiele dobrych związków, które wypłukuje tj. wapń magnez potas.

I co teraz ?


Wypłukani z tych dobrych związków stajemy się senni co poduje chęć sięgnięcia po kolejną puszkę, aby się pobudzić. I tu koło się zamyka NIESTETY. Pomyślmy co robimy swojemu organizmowi na dłuższą metę pijąc kilka litrów Coli dziennie ?

 


*zęby czy zauważyliście że po wypiciu coli zgrzytają zęby? Tak ? Cola ma więcej kwasu niż sok z cytryny dlatego, można jej  używać do odrdzewiania metalu

*otyłość, cukrzyca, choroby układu krążenia i wiele wiele innych- cukier

*nadwrażliwość nadpobudliwość - aspartam zamiennik w Coli Light

*drgawki, bezsenność, bóle głowy, nadciśnienie,  utratę witamin - kofeina

Ja powiedziałam stanowcze NIE a Ty ?

2 komentarze:

  1. przydatny post, może dotknie to chociaż trochę smakoszy coli, ja też nie piję!

    OdpowiedzUsuń
  2. na szczęście zostało jeszcze pepsi

    OdpowiedzUsuń