19 lut 2014

Późny trening ? Sprawdz co po nim zjeść ;)


Bardzo wiele z nas trenuje w późnych godzinach po pracy po zaśnieciu dziecka. XXI w nie pomaga Nam w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Wszyscy wiemy aby nie jeść około 3h przed snem, że wieczorne jedzenie sprzyja tyciu, ale wiemy też iż po treningu nasz organizm potrzebuje wartościowych składników odżywczych do regeneracji mięśni i energii. 

 "Kończę trening koło 22- 23 nic już nie jem, bo przecież nie bede teraz czekała 3h żeby iść spac. A wcześniej praca dziecko same rozumiecie. Co powinnam zrobić ? " AgnieszkaCo zrobić w takiej sytuacji ? 

  

 

 Jeść czy nie jeść ?

 

 

Aby trening dał efekty, aby nasz organizm miał rano energie musimy zjeść posiłek potreningowy nawet w godzinach 22- 23.  U mnie bardzo często występuje właśnie ten problem, gdyż sama ćwiczę w tych godzinach.


Co jemy ?

 

Staram się po treningu dać organizmowi odpowiednie składniki odżywcze. Stawiam na białko i warzywa, które dodatkowo nawadniają organizm ;)
 
*odżywka białkowa
*serek wiejski z warzywami
*tuńczyk
*omlet (z białek aby był lżejszy) + warzywka

*shake warzywny
*kanapka z chudą szynką


UWAGA!!

 

Pamiętajmy następnego dnia o pełnowartościowym śniadaniu !!! ;)

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje propozycje: po treningu o godz 22 lub 23 wypiłbym koktajl z warzyw i zieleniny (owoce wieczorem nie zaleca się). Jeżeli chodzi o poranną energię warto wiedzieć, że woda uzyskuje energię z pokarmu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli po treningu mam jeść wszystko to co jest podane ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Cenne rady!:) Ja także wykonuję ćwiczenia po 21, zwykle wcześniej mam masę innych spraw na głowie. A jeśli chodzi o posiłek to różnie z tym bywa, czasami nawet nie mam apetytu jeść, a bywa i tak że jestem głodna jak wilk. Apetyt zwykle zaspokajam kanapką z serkiem albo jak wspomniano shakem :)

  OdpowiedzUsuń