21 lut 2014

Jak zacząć dzień z energią ?

Znasz to uczucie kiedy budzisz się rano i czujesz się jeszcze bardziej śpiąca niż wieczorem? Nie masz siły wstać z łóżka a tym bardziej iść ćwiczyć ? W poniższym poście postaramy się pomóc właśnie Tobie, abyś każdy następny dzień zaczęła/ął w mnóstwem energii i chęci do życia do walki o swoje wymarzone cele ;)

Pamiętaj, że pierwsze 30 min po obudzeniu ma największy wpływ na Twój cały dzień ;)

 

 
1. Wstań ;)

Pamiętaj, że leżenie w łóżku i włączanie drzemki i tak nic nie da i tak trzeba będzie wstać, a Ty będziesz odbierał/ała jako coś strasznego ;) Nie wstawaj też w ostatniej chwili, lepiej mieć więcej czasu na obudzenie się.

2. Szklanka zimnej wody.

 „Niedobór wody może skutkować uczuciem przytłaczającej senności” – mówi Bauer.
Jak dobry wpływ ma na nas woda wiemy już z wcześniejszego postu:
Pij wodę będziesz piękna i młoda ;)
 

3.Poranne rozciąganie

Dodajmy to do naszych nawyków. Co dzień poświęć 5-10 min na rozciąganie poprawi to krążenie krwi co doda nam więcej energii. Więc przeciąganie się, wyciąganie - jest jak najbardziej wskazane. 


4. Śniadanie

Tak, tak powtarzamy to na blogu w wielu postach ale PAMIĘTAJ śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Daje nam energie właśnie na cały dzień. 
Więcej o śniadanku tutaj:
 KLIK
„Pełen białka poranny posiłek pomoże Twoim komórkom mózgowym prawidłowo funkcjonować” – mówi specjalistka Joy Bauer.

5. Jasny pokój

Ważnym elementem jest to w jakim pokoju się budzimy. Nie zasłaniajmy rolet czy firanek. W półmroku o wiele gorzej będzie się nam wstawało niż w jasnym słonecznym pokoju ;)

6.Poranny prysznic

Nic tak nie orzeźwia i nie pobudza jak poranny prysznic. Zwłaszcza jeżeli zadbasz o odpowiednią temperaturę wody, nie może być ona zbyt gorąca. Zbyt ciepła kąpiel rozleniwi Cię, a zbyt wysoka temperatura nie jest dobra dla naszej skóry.  Jeżeli dodatkowo pobudzisz swój zmysł węchu i użyjesz żelu o pobudzającym zapachu - początek dnia w dobrym nastroju masz gwarantowany!  

7.Poranny trening

Jak dla mnie nie ma lepszej pory na trening niż rano. Co prawda trzeba wstać wczesnej ale dobrze wiem, że trening daje nam mnóstwo energii i endorfin ;) Dobry początek dnia.


8. Ilość snu

Pamiętajmy ważnym aspektem są godzinny snu. Powinniśmy przesypiać około 8h. Wiadomo, że po 3h snu nie będziemy miały ochoty wstawać, ćwiczyć i żyć ;)
1 komentarz:

  1. Potrzebujemy wystarczającej ilości wody, aby wykorzystać energię z przyjmujących pokarmów.

    OdpowiedzUsuń