3 kwi 2014

Fakty i mity: Od ćwiczeń na siłowni kobietom nadmiernie rosną mięśnie...


Tak, tak kobiety boja się zbyt umięśnionej sylwetki. Paniom zależy przede wszystkim by była ona jak najbardziej szczupła: sensownie mały rozmiar ubrań i odpowiednia cyferka na wadzie... Mięśnie nijak wpisują się kanon kobiecego piękna. 


Drogie Panie spokojnie, to nie prawda, że od kilko treningów na siłowni będziemy wyglądały jak kulturystki. Wręcz przeciwnie - siłownia wpłynie korzystnie na wygląd naszych mięśni: staną się one sprężyste, ,,rozkosznie'' twarde w dotyku a to przecież bardzo pożądane zjawisko ;)

Nie musisz się obawiać, że od ćwiczeń na siłowni urosną Ci mięśnie. Proces rozrastania się mięśni nie jest zjawiskiem które zachodzi ot tak sobie - musi być spełnionych kilka warunków: odpowiednia gospodarka hormonalna, bardziej charakterystyczna dla męskiego organizmu. Ponad to proces budowania mięśni jest długotrwały i jego nieodłącznym elementem jest odpowiednia dieta (wysokobiałkowa) i intensywny trening z solidnym obciążeniem.


 

Przyczyna tego mitu jest prosty proces fizjologiczny zachodzący w organizmie: po  intensywnym treningu na siłowni w mięśniach zatrzymuje się woda i mięśnie puchną. Po treningu przez nawet kilka godzin mogą one wydawać się optycznie większe ale w żadnym wypadku nie oznacza to, że mięśnie urosły. Puchnięcie to zjawisko krótkotrwale i zachodzące przy znacznym wysiłku. Gwarantujemy następnego dnia zniknie ;)

Drogie kobietki nie ma co się bać treningu na siłowni - jest to pewne urozmaicenie zwyczajnego treningu. a siłownia daje nam świetną możliwość wykonania fajnego zróżnicowanego treningu (np. aeroby plus praca nad poszczególnymi partiami ciała). Jeżeli nawet twoja muskulatura zwiększy się odrobinkę to pamiętaj, że zajęła ona miejsce znienawidzonego tłuszczyku ;)

3 komentarze:

  1. Musze przyznac, ze naleze do tego grona kobiet co boja sie umiesnionego ciala, a w szczegolnosci szerokich ramion. Ja naturalnie mam szerokie ramiona i waskie biodra (budowa rozka). Przeraza mnie mysl, ze moga byc jeszcze wieksze..xx

    OdpowiedzUsuń
  2. Nieprawda.... Ja nawet po TMT tyję... 2 kg przytyłam i utrzymuje mi się ta waga już ponad tydzień, w żadne spodnie się nie mieszczę. Dzieje się tak zawsze kiedy wykonuje inne ćwiczenia niż aerobowe. Nawet rower mi szkodzi, bo łydki później mam monstrualne... A co do jedzenia, to pilnuję się po treningach bardzo mocno... I dupa...

    OdpowiedzUsuń