10 kwi 2014

Odchudzanie i odtłuszczanie

Często te dwa pojęcia wrzucamy do jednego worka i robimy z nich swój użytkowy misz-masz... 
Istnieje jednak zasadnicza różnica pomiędzy odchudzaniem a odtłuszczaniem.

Bardzo często stosujemy rożne diety cud, często nawet głodówki - a to własnie odchudzanie, czyli pozbywanie się z organizmu wody i cennej tkanki mięśniowej.
Takie działanie widać np. na niektórych modelkach, które odżywiają się w zupełnie nieracjonalny sposób. Są bardzo szczupłe lecz ich ciała nie wyglądają atrakcyjnie. 


Oczywiście przyczyną tego stanu jest właśnie odchudzanie; dieta, która najczęściej jest bardzo uboga w białko - mięśnie pozbawione białka stopniowo zanikają. Pozostaje tylko galaretowata tkanka tłuszczowa która powleka kości i skóra. czy takie ciało może wyglądać atrakcyjnie?

Modelki redukujące swoją wagę w sposób świadomy są szczupłe, zgrabne a ich ciało wygląda pięknie i jest jędrne. Jaki jest ich sekret? Wszystko dzięki racjonalnemu odżywianiu - a to już odtłuszczanie. 


Warto zapamiętać, że jedzenie tylko owoców i picie soków to błędna decyzja. Taka dieta sprzyja odkładaniu tkanki tłuszczowej - organizm magazynuje wchłonięte z nich cukry w postaci tłuszczu.

Dieta odtłuszczająca jest zbilansowana - bogata w białko, dobre łuszcze i odpowiednią ilość węglowodanów. Tylko świadomość tego co jesz, jak jesz i ile jesz. pozwoli Ci spełnić marzenia o szczupłej sylwetce. Pamiętaj, że diety cud, środki błyskawicznego odchudzania to tylko mrzonki.  

 

5 komentarzy:

 1. Dokładnie!!! Sama prawda :)
  http://fitdevangel.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. kim jest dziewczyna z ostatniego zdjęcia? Fantastyczny brzuch :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj nie zrobi się, coś o tym wiem :) Dopiero zaczynam pracować nad ładną sylwetką, ale się nie poddaję i biegam na siłownię regularnie. Powiem szczerze, że nie tylko po to, żeby się odchudzić, ale także żeby się po pracy zresetować ;) Ajeśli chodzi o odchudzanie, to żeby efekty były lepsze, to kupiłam sobie w aptece taki preparat naturalny figura extraslim, który ładnie tkankę tłuszczową spala. No i walczę o to swoje piękne ciało :)

  OdpowiedzUsuń