18 wrz 2014

NORDIC WALKING

Mówi się, że nie ma złego czasu by się zakochać, dlaczego nie zrobić tego już teraz?...

My proponujemy zakończyć nudny i monotonny związek z kanapą na rzecz nowego atrakcyjniejszego kochanka (ruchu)... Są wśród nas weterani, którzy już dawno zapomnieli czym są posiadówki przed tv i dla nich żadna aktywność nie jest straszna, nawet gdy za oknem mokro i zimno. Jednak co mają zrobić osoby, które od dawna tkwią w zażyłych stosunkach z kanapą?

Często gdy pojawi się chęć - brakuje siły na realizację. Podstawowym błędem, który popełniamy jest wychodzenie z przysłowiową ,,motyką na słońce''. Zaczynamy np. biegać, a nasz nieprzygotowane do tak dużego wysiłku organizm zwyczajnie się buntuje a nasz zapał gdzieś znika po drodze...Dla tych z nas, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji proponuję spróbować zacząć od marszu - a najlepiej od marszu z kijkami ;) Nordzic walking - bo o nim teraz mowa - służył fińskim biatlonistom jako element uzupełniający trening latem. A zwykłemu śmiertelnikowi, przy prawidłowej technice pozwoli zaangażować więcej mięśni niż podczas zwykłego marszu, oczywiście organizm w ten sposób zacznie spalać więcej kalorii.

1 godzina NW to 400 kcal
- czy warto? :)
-TAK!Jedyne czego potrzebujesz to kijki i odpowiednie wygodne ubranie, buty. Kijki można kupić w sklepach już za około 20 zł. (GoSport) Ważna jest długość kijka oblicza się ją ze wzoru 0,68 x wzrost. 

Technikę chodzenia objaśnia film:


Bawmy się sportem ;) 


18 komentarzy:

 1. Tylko błagam: nie ciągnijcie kijków po ziemi, tylko unoście je do góry. Mało kto potrafi uprawiać Nordic Wolking prawidłowo.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciężko uprawiać nordic wolking prawidłowo skoro nie ma takiej dyscypliny (ang.: walking)

  OdpowiedzUsuń
 3. no niestety nie każdy potrafi prawidłowo wykonać różne ćwiczenia, ale najważniejsze jest to ze wogóle coś robi. Chęci to najważniejszy element, bez tego nic nie zdziałamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. @up ale powinien się starać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Marsze to bardzo wyczerpująca aktywność.. Z kijami czy bez 20 km daje w kość i tak. Jednak dobrze używane kijki mogą nas ponieść dużo sprawniej i szybciej. Polecam! Pozdrówki monikaturemka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Osobiście wolę bieganie, chociaż w ciąży musiałam się przerzucić na kijki i tak zrobiłam :)

  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta pupa w Twoim celu jest niesamowita! Też taką chcę! Pozdrawiam :)
  pajapaulina.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 8. sama wolę bardziej aktywne rodzaje sportu, ale jak miałam kontuzję pleców, to staram się zamiast leżenia na kanapie dużo chodzić :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy wcześniej nie próbowałam nordic walking ale okaże się, co czas przyniesie :) Te twoje zdjęcia cudowne... aż zachęcają ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super jest ta grafika, która pokazuje, jak PRAWIDŁOWO uprawiać NW. Często widzi się osoby, które idą i bez sensu 'podpierają' się tymi kijkami...


  Zapraszam do siebie ;) www.eatsmart4ever.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. chodzę z mama :D bardzo ciekawy blog i ta pupa w Twoim celu, też taką chce.
  obserwuję i zapraszam do mnie prusekd.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem u Ciebie pierwszy raz i bardzo mi się tu podoba! :) mamy podobne cele. Od dawna ćwiczysz? Zapraszam do mnie też opisałam historię swojej 'metamorfozy' :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajny post :) ogólnie super blog .obserwuje i liczę na rewanż
  Paulinandmee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo mi się podoba infografika - pokazuje jak w prawidłowy sposób uprawiać nordic walking. Zapraszam na stronę https://www.cham-pion.pl/ - puchary, medale i odznaczenia - takie gadżety motywują do działania :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ważne są twoje wskazania w jaki sposób chodzić z kijkami bo nie każdy to potrafi i robi dobrze

  OdpowiedzUsuń
 16. A high spirit to achieve the goal is very necessary. Without sacrifice and diligent effort then desire can never be achieved

  obat kusta paling bagus
  obat gondongan
  obat benjolan di leher

  OdpowiedzUsuń