31 paź 2013

Soki Regionalne - recenzja i opinia

Zbliżajaca się zima skłania nas do poszukiwania przedmiotów i produktów spożywczych, które będą nam zdrowo umilały chłodne wieczory. W ostatnim czasie nasza strona wygrała konkurs na stronie  Soki Regionale. Nagrodą były dwa pojemniki z sokami 3l (jabłkowo-marchwiowy) i 5l  ;) 
Zaskoczeniem dla mnie była forma tych soków i kraniki z których naprawde fajnie nalewa się soki napewno fajny gadżet.

Konsystencja: gęstsze niż soki kupowane w sklepach widać że są robione z owoców a nie chemi
Aromat: czuć prawdziwy zapach owoców

Smak: bałam się że soki bez chemi będą kwaśne ale były naprawde pyszne i słodkie.

Cena: około 28zl za 3l może wydawać sie drogo, lecz weżmy pod uwage ze są tloczone na zimo ze są w 100% naturalne i nie mamy do czynienia z woda z chemią.

Jesli macie dzieci które nie lubią soków tu nie ma w tym problemu ;) Forma nalewania soków i ich smak zachęca nawet przeciwników soków i niejadków ;)

Mi i mojemu mężczyżnie bardzo przypadły do gustu ponieważ zamiast wina wieczorem w kieliszeczkach ten sok wyglada smakuje idealnie do kolacji czy na wieczory przed tv ;)


Ale jak powstają te soki czy to naprawde prawda że sa takie 100% naturalne ?
Specjalnie dla Was zajrzeliśmy jak produkuje się te soki !!!

"Soki Regionalne są dystrybutorem 100% naturalnych, poddawanych delikatnej pasteryzacji soków tłoczonych. Przydatność do spożycia dzięki temu procesowi wydłuża się aż do 6 miesięcy. Produkty te nie muszą być przechowywane w lodówkach, jeżeli temperatura otoczenia nie przekracza 20°C. Ich cena wynosi ok. 28 zł za 5L. Na pierwszy rzut oka soki tłoczone mogą się wydawać drogie, jednak warto zwrócić tu uwagę na fakt, że są one tłoczone na zimno, a nie wyprodukowane z koncentratu, a 5L soku tłoczonego z jabłek powstaje z około 8 kg owoców. Biorąc pod uwagę detaliczny koszt surowca i czas, który konsument musiałby poświęcić na przyrządzenie domowego soku tłoczonego, cena nie jest wygórowana.
Sok rozlewany jest w butelki szklane, plastikowe lub opakowania typu Bag-in-Box (z ang. "woreczek w pudełku"). Jak sama nazwa wskazuje, składa się ono ze specjalnego worka wypełnionego sokiem, który następnie umieszcza się pudełku. Karton chroni delikatny worek z płynem przed uszkodzeniami mechanicznymi, dostępem światła, a także temperaturą spowalniając proces nagrzewania się Bag`a wewnątrz opakowania oraz ma wygodny uchwyt do transportowania. Jednak niewątpliwie najważniejszą zaletą Bag in Box’ a jest to, że po otwarciu zawartość worka nie ma kontaktu z powietrzem, ponieważ sok wylewany jest przez specjalny zawór dozujący, który uniemożliwia dostanie się powietrza do wnętrza opakowania. W miarę pobierania kolejnych porcji soku worek kurczy się samoistnie, zachowując ciśnienie. Dlatego ten unikalny system chroni zawartość otwartego już opakowania przed zepsuciem i sprawia, że sok tłoczony długo zachowuje świeżość, wygląd i walory smakowe. Uwagę zwraca fakt, że 1000l płynów zapakowanych w 10-litrowe Bag-in-Box zajmuje około 1,4 m3, a ten sam produkt w szklanych butelkach zajmuje 2,45 m3 czyli niemal 2 razy więcej. Wykonany jest ze stosunkowo tanich, służących do produkcji superlekkich opakowań materiałów, a po wykorzystaniu koszt jego utylizacji jest niewielki. Posiada także proekologiczny charakter, ponieważ folia wytworzona jest bez użycia toksycznych dodatków modyfikujących.
Na rynku zaobserwować można znaczny wzrost świadomości konsumenckiej, która odzwierciedla się w zainteresowaniu zdrowymi i naturalnymi produktami. Polscy klienci podążają trendem zdrowego stylu życia i przywiązują coraz większą uwagę do swojej diety. Uważnie dobierają produkty, czytają ich skład i wybierają te, które mogą mieć pozytywny wpływ na organizm i samopoczucie.
Producenci żywności zdają sobie sprawę, że dziś nie wystarczy, by jedzenie było smaczne i naturalne, musi także być zdrowe. A najlepiej, by miało właściwości niemal lecznicze. Soki tłoczone oferowane przez dystrybutora Soki Regionalne prócz tego, że posiadają funkcje odżywcze, wpływają dobroczynnie na nasz organizm – więcej na informacji na temat zdrowotnych aspektów produktów z oferty, znajdziesz na naszej stronie www.SokiRegionalne.pl w zakładce „Warto wiedzieć”. Dodatkowo wierzymy, że ludzie, którzy postanowili dbać o zdrowie, nawet w okresie trudniejszym gospodarczo nie zrezygnują z kupowania produktów, które im w tym pomagają."


Krok po kroku : powstawanie soku

Po umyciu i wyselekcjonowaniu owoce trafiają do tłoczarki. Dbamy o czystość, dlatego proszę zwrócić uwagę jak czysta jest niebieska taśma, mimo ciągłej pracy urządzenia.Tak wygląda filtrator. To takie niewielkie kolumienki, wewnątrz których znajdują się sita ze stali nierdzewnej o coraz mniejszych oczkach, wyciętych laserowo.


W centralnej części zdjęcia nasz automatyczny pasteryzator. Pasteryzuje sok w zadanej temperaturze.Tak wygląda urządzenie które służy do napełniania zarówno bag'ów, jak i butelek. Zgrzewa ono od razu bag z kranikiem, szczelnie zamykając sok wewnątrz woreczka.Tak wyglądają zbiorniki do przechowywania soku.


I większość maszyn w tłoczni.Moja opinia : Z pewnością moge polecić te soki wszytskim, którzy chcą pić coś zdrowego co pomorze wytrwać w zimne zimowe wieczory ;) Dzięki wygranej w konkursie zyskałam produkt który z pewnością często bedzie gościł w moim domu. Jęśli chcecie dowiedzieć się wiecej zapraszam na KLIK .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz