18 mar 2014

Napój izotoniczny pić czy nie ?

Napoje izotoniczne dostępne są wszędzie w każdym sklepie; mimo iż skierowane są one dla osób uprawiających sport - jednak jak wiemy kupuje je każdy. Osoba ćwicząca na siłowni, biegacze, kolarze ale też osoby ćwiczące w domach. 

Czy to dobrze ?


Co to są napoje izotoniczne ? I jak działają ?

Napoje izotoniczne mają za zadanie nawodnić nasz organizm i dostarczyć odpowiednich substancji, które uciekają nam podczas treningu. Picie samej niegazowanej wody jedynie nawodni nasz organizm, lecz nie dostarczy nam potasu, sodu, magnezu w przeciwieństwie do izotoników.
Dla kogo są stworzone napoje izotoniczne ?

Napoje izotoniczne stworzone są dla osób których aktywność fizyczna przekracza 60 min.Kupne czy naturalne izotoniki ?

Jak wiadomo co kupione i kolorowe będzie zawierało jakieś konserwanty barwniki czy słodziki. Natomiast jeśli przygotujemy taki napój samemu wiemy co on zawiera ;)Jak zrobić własny izotonik ?


Pomarańczowy izotonik :
200ml soku z pomarańczy
1litrw wody
1g soli


Jeśli ktoś woli na kwaśno to polecam cytrynowo-miodowy  ;)
sok z jednej cytryny
1litr wody
2łyzki miodu
1g soli
Czy można czymś zastąpić izotonik ?

Może nas to zadziwić ale można zastąpić je bananami {KLIK} o których pisałam w poprzednim poście ;)
"Nie tylko odkryliśmy, że nie było żadnej wyraźnej różnicy w działaniu bananów i napojów izotonicznych, lecz okazało się nawet, że zjedzenie owoców przynosi większe korzyści - wyjaśnił autor badań dr David Nieman."

  


Jeśli znacie jakieś fajne przepisy na izotoniki to czekamy ;) Czekamy również na Wasze opinie czy pijacie czy wolicie naturalne czy banany ? ;)

2 komentarze: