20 paź 2013

Biustonosz sportowy

Jak wybrać sportowy biustonosz?Postanowiłam sobie sprawić biustonosz sportowy. Wybrałam się do galerii i  kupiłam sobie czarny z H&M – zwyczajny prosty na początek doskonale spełniał swoje zadanie ale przez krótki czas ( rozciągnął się). Zaczęłam szukać czegoś lepszego… Tylko jak wybrać ten właściwy, jakimi kryteriami się kierować?

Tutaj zaczęły się problemy jaki rozmiar, materiał, firma, typ plus dużo, dużo więcej…

Przetrząsnęłam sieć i  literaturę w poszukiwaniu sensownych wskazówek.

                   Miseczki A i B  kobiet noszących te rozmiary najlepiej sprawdza się elastyczny biustonosz o właściwościach uciskowy. W trakcie ćwiczeń będą jednak odczuwały pewne przemieszczenia piersi ,mogą pojawić się też niewielkie podrażnienia zwłaszcza w ciągu długiego i wyczerpującego treningu, ale skutki te nie występują często. 

                   Miseczki C, D i E W przypadku tych rozmiarów biustonosze uciskowe się nie sprawdzają. Szczególną uwagę trzeba przywiązać do odpowiedniego doboru miseczki. Ramiączka w takim staniku nie powinny być elastyczne ( elastyczne powodować będą że nasz biust będzie skakał).  Warto zwrócić uwagę na umiejscowienie ramiączek – w tym celu najlepiej przymierzyć kilka fasonów i w przymierzalni dyskretnie wykonać kilka poskoków wymachów ramion by sprawdzić czy biustonosz dobrze trzyma nasze piersi. Jeżeli zamawiamy przez internet i nie mamy możliwości przymiarki  dobrze jest wybrać fason o najgrubszych ramiączkach.


 


Dopasowanie stanika:
Stanik powinien dobrze opinać i trzymać pierś. Przy głębokim wdechu nie powinniśmy czuć ucisku.


 Kiedy przymierzasz stanik, zapinaj go na środkowy lub ostatni rząd haczyków. Nigdy nie na pierwszy – każdy materiał się rozciągnie przez co mamy większą możliwość regulacji rozmiaru – stanik posłuży nam dłużej.


 Miseczka nie powinna się marszczyć, oznacza to, że pierś ma jeszcze luz.


 Jeśli piersi wychodzą z biustonosza lub rozlewają się z boków – wypróbuj większy rozmiar.


  Obwód stanika jest zbyt duży jeśli pasek na plecach podnosi się do góry.


Powinnaś być w stanie wcisnąć jeden palec pod pasek biegnący z przodu i z tyłu biustonosza oraz pod ramiączka biustonosza.


Gdy sadzisz, że wybrany stanik spełnia Twoje kryteria zrób mały test w przymierzalni pozwól sobie na odrobinę aktywności: kilka podskoków, wymachów itd. Zobaczy jak zachowują się twoje piersi. Jeśli efekt jest zadowalający i cena odpowiednia dla Ciebie warto dokonać zakupu.
DBAJMY O SWOJE PIERSI ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz