22 paź 2013

Napoje gazowane- wiesz co pijesz ?

Napoje gazowane jest ich mnóstwo w każdych smakach kolorach w sklepach automatach sklepikach szkolnych. Kuszą nas bąbelkami i kolorami i smakami . No własnie ale czy zdajemy sobie sprawe jak producenci uzyskują ten piękny kolor ? te bąbelki ? te smaki ?
No właściwie to nie i pora to zmienić !!!

Z czego składają sie napoje ?

*woda to pierwszy składnik ale czy zdajemy sobie sprawe z tego jaki jest drugi co do ilości skladnik naszego picia ?

*cukier no właśnie tony cukru. Bardzo czesto zapotrzebowanie cało dobowe wypijamy już 1 szklanka picia MASAKRA !!! Cukier to takze ogrom KALORII niestety !

*maja taki pyszny smak, ale dlaczego ? tak tak substancje chemiczne nie owoce

*kolor oczywiście masa barwniku, które udaja kolory soczystych pięknych i swierzych owoców

*gazowany fosfor, ktory wypłukuje z naszego organizmu wapń
Co robią z naszym organizmem ?

* podują otyłość ze wzgledu na ogrom cukru

*pijemy, aby ugasć pragnienie ? wode tak ale napoje gazowane nie gasza pragnienia wręcz przeciwnie za 15 min znów odczówamy pragnienie

*choroba dziąseł , próchnica

*niszczą szkliwo nazębne

*zwiększaja poziom cholesterolu

*mogą wywoływać agresje u dzieci http://kobieta.onet.pl/dziecko/zywienie/napoje-gazowane-moga-wywolac-agresje-u-dzieci/r6m8yCzy jest w nich odrobina prawdziwego soku ?


Bardzo często nie lub znikome ilości tylko po to by producent mógł napisać "pomarańczowy" "cytrynowy" itd. A reszta to już sami wiecie, nie dajmy sie oszukiwać i truć !!

Podsumowanie:


Wiadomo jedna czy 2 szklanki nikogo nie uśmiercą to od nas zależy jak traktujemy swoje odżywianie swoje zdrowie i swoj żołądek. Ja osobiście zrezygnowałam zupełnie z takich napojów. A kobiety które maja dzieci przestrzegam naprawde nie uczmy dzieci pić takiej chemii i cukru !!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz