20 paź 2013

Produkty light znaczy lepsze ?

Przyszedł wielki bum na zdrowe odzywianie na szczupła sylwetke dlatego wszedzie otaczaja nas produkty  nadrukiem "light" i "fit ". Wchodzac do sklepu codzień po zakupy wybierasz serki light majonezy chipsy czy napoje gazowane itd. Teraz prawie każdy produkt ma swoj odtłuszczony i bez cukrowy odpowiednik. I po pewnym czasie zauważasz, że wcale nie chudniesz, dlaczego tak jest ? Wkońcu zamieniajac produkty normalne na light powinnaś bez zadnych ćwiczeń bez żadnych wyrzeczeń stracić na wadze. Czemu tak nie jest ?
Co oznacza nazwa mniej tłuszczu i cukru? Wiecej chcemi !!!

Aby wyeliminować niepotrzebne substance trzeba je czyms zastąpić tylko czym ?

*konserwantami: sorbian potasu E 202, benzosan sodu E 211
*fosforanami : E452, E516, E451
*słodziki
*aromaty
*barwniki
*substancje poprawiajace smak

0% tłuszczu , bez cukru

tak naprawdę jest to żywność wysoko przetworzona, co oznacza, że produkty naturalne zostały w tym wypadku zastąpione przez syntetyczne.Czy są mniej kaloryczne? 

Bardzo często nie. Sadzimy ze spozywanie tych produktów nas odchudzii możemy jesc je bez ograniczeń, lecz bardzo duzo tych produktów ma bardzo dużo kcal. np łyzka majonezu light to aż 70kcal.


Natomiast w slodyczach cukier zastępuje słodzik, i do niego dodaje się dużą ilość tłuszczu dla smaku i wychodzi na to że taki produkt light nie różni sie wogole kalorycznościa od swojego normalnego odpowiednika a w dodaktu ma mase chemi w sobie.

Podsumowanie:

Jedzać produkty light chcemy zrzucić na wadze a w konsekwencji tego dajemy sobie zupełnie odwrotne skutki. Jedzac takie odtluszczone bez cukrowe rzeczy cześciej i szybciej stajemy sie glodni i wtedy jestesmy skłonni do podjadania a chyba nie na tym nam zalezy.

Jeśli chcemy zrzucić zbedne kg odżywiajmy sie zdrowo jak njamniej przetworzona żywnościa i ćwiczmy ;)

1 komentarz:

  1. Ostatnio z ciekawości porównałam skład Danio i Danio Light - skład mają taki sam, Light jest droższy, a różnica kalorii wynosi tylko podajże 15. Naprawdę wielka mi różnica - to już wolę oryginał.

    OdpowiedzUsuń