19 paź 2013

Golić nogi i pachy czy nie golić ?

Owlosienie ludzi to rzecz naturalna, lecz to co kiedyś uznawano za rzecz normalną dziś uważane jest za sensace i nietakt. XXI w to czas gdie kobieta musi byc wydepilowana na nogach i pod pachami. Jednym z wiekszych sporów była tylko okolica bikini gdzie tak naprawde do teraz wiele z nas ma tam zarost.

- Woskowanie bikini powszednieje. Czytam w artykułach, że młodzi mężczyźni tego wymagają, że pragną kobiet, które nie mają tam ani jednego włoska. Cóż, nie dbam o to, czego wymagają ci chłopcy. Nie jestem nimi zainteresowana - pisze hiszpańska blogerka. 

A co z nogami i pachami ?

Hiszpańska blogerka Paloma Goni postanowiła się nie golić uważa, że kobiety powinny akceptować swoje ciało takim jakim jest. Zdaniem blogerki to winna mężczyźn iż wykorzystują kobiety i wymuszaja na nas abysmy się goliły.

"- Jestem jedną z tych kobiet, która nie ma ochoty na usuwanie owłosienia. Nie wiem, czy jest nas wiele, ale podejrzewam, że tak. Od pierwszego dnia, w którym, jako nastolatka, zdecydowałam się na depilację włosów ze swoich nóg i pach, spędzałam dnie na torturze ich usuwania. Nonsens, naprawdę. Z drugiej strony, nie kwestionowałam tego. Koniec końców, jestem kobietą i muszę usuwać swoje owłosienie - pisze na blogu. - Przez długi czas wydawało mi się, że nie mam innego wyboru. Próbowałam jedynie jak najbardziej zminimalizować momenty mojego cierpienia. Postanowiłam nie golić się zimą. Ostatecznie, byłam zakryta i nikt na mnie nie patrzył. To wtedy zaczęłam uświadamiać sobie, że goliłam się niepotrzebnie i robiłam to wyłącznie dlatego, że oczekiwano tego ode mnie jako od kobiety. Podobały mi się moje "zimowe", owłosione nogi. Jestem owłosioną kobietą. "


"Moje nogi i pachy to istna dżungla - mówi. - Mieszkam w nadmorskiej Maladze. Są tu wspaniałe plaże i jest gorąco przez większą część roku. Dlatego latem wciąż się goliłam. Chciałam nosić krótkie spódniczki. "
Paloma wie, żę może robić ze swoim ciałem, co chce, lecz wychodzenie latem na spacer czy na plażę z owłosionymi nogami, to dla niej zbyt trudna sprawa. 


W jaki sposób doprowadziliśmy do tej sytuacji? Jestem zdumiona, że osiągnęliśmy poziom, w którym kobieta która nie pozbywa się włosów ze swojego ciała, włosów, które są naturalne, jest rzadkim okazem.

Nie oceniam milionów kobiet, które woskują się ponieważ chcą, ale jestem krytyczna w stosunku do sytuacji, do której doprowadziliśmy, kiedy to nie ma wyboru co do tego, czy usuwamy włosy, czy nie - uważa blogerka. 

Blogerka przyznaje,że nie wie co ma zrobić. Ale wie, że jeśli się ogoli bedzie to robiła dla innych a nie dla siebie!!!


Czy nastaje moda na nie golenienóg i pach czy to tylko manifest feministyczny ?


Wiele gwaizd również pokazuje że depilacja nie jest konieczna :


Julia Roberts Mo'Nique:
A co Wy na to ? Golicie sie bo lubicie chcecie czy musicie ?


6 komentarzy:

 1. Ja lubię mieć ogolone nogi pachy i strefę bikini, czuje się komfortowo skóra jest wtedy gładka, miękka, przyjemna! Nie wyobrażam sobie , żebym tego nie robiła. Okej trzeba to robić co 2 dzień bądź woskiem co 2 tyg. WŁOSOM MÓWIĘ NIE ! zwłaszcza że mogą się w nich bakterie rozwijać..

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie dalabym rady sie nie golic, wlosy po prostu mi przeszkadzaja. Mimo wszystko nie krytykowalabym kogos, kto woli je miec. To sprawa kazdego z nas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie lubię włosów na swoim ciele, więc z chęcią się ich pozbywam ;) Jedynie te na głowie mnie cieszą ;-) Nie zmuszałabym jednak kogoś do usuwania owłosienia, jeśli mu ono nie przeszkadza ;-P

  OdpowiedzUsuń
 4. Golenie krocza to pedofilia a nie higena ogolone kobiety śmierdzą bardziej

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja zawsze depiluje nogi, golę pachy i okolice bikini. Nie wyobrażam sobie, by tego nie robić. Wiadomo, że depilator jest najlepszy, ale nie daję rady usunąć włosków z pach i bikini depilatorem, za duży ból. Jednak maszynki zwykłe też nie są dobre, łatwo się nimi zaciąć no i powodują u mnie podrażnienia. Używam golarki Panasonic. To fajny sprzęt - ma ruchomą głowicę i jest na baterie, łatwo się czyści

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mam Panasonika, ale wolę depilator, bo mam przynajmniej spokój na dłużej. Nie wyobrażam sobie, żeby sie nie golić, nie lubię miec włosów pod pachami czy na nogach, ale co kto lubi, jeśli inni nie chca to ich wola :)

  OdpowiedzUsuń