21 lis 2013

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle...

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima… Krótkie dni, długie wieczory, ciemno, mokro i ogólnie nic nam się nie chce… A co dopiero mówić o ćwiczeniach? Przyjemniej jest zajadać słodycze na kanapie i chociaż na chwilę przestać  myśleć – niestety taki sposób bycia nie prowadzi nas do niczego dobrego… Co nie zmienia faktu, że  jest bardzo popularną metodą odreagowania stresów oraz podnosi prestiż organizowanych na wiosnę akcji: szczupłe ciało do lata.


Czy znacie już to uczucie szczęścia po wyczerpującym treningu, boli ale uśmiech pozostaje na długo… Kto ćwiczy ten wie ;) A kto jeszcze ma to przed sobą musi koniecznie spróbować bo dużo traci…Nie jest więc  odkryciem fakt, że lekiem na zimowe smutki jest sport.
Ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ zarówno na ciało jak i umysł. Psychologowie twierdzą, że są one również cennym elementem w procesie  wypracowywania pewności siebie oraz poczucie wygranej - co ma korzystne przełożenie we wszystkich aspektach życia.  W przypadku aktywności fizycznej wzrasta wydzielanie się hormonów:  endorfin oraz serotoniny. 
Endorfiny to substancje, które uśmierzają odczuwanie bólu oraz powodują odczuwanie błogostanu. Serotonina natomiast odpowiada za poczucie zadowolenia.
Czy więc sport nie jest idealnym lekiem na zimowe smutki – dodam, że jest dostępny bez recepty. A w razie pytań i wątpliwości prosimy skonsultować się z zespołem Ciało samo się nie zrobi.

Jakie ćwiczenia wybrać?

Najbardziej skutecznymi są ćwiczenia aerobowe [KLIK], rozciągające oraz stretching, treningi kardio. Oczywiście ten lek jak każde inne musi być przyjmowany systematycznie i w odpowiedniej dawce. Zalecana doza terapeutyczna to 4-5 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Ale ostrzegam to uzależnia.Co powiecie na treningi z Mel B, które gorąco rekomendujemy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Po takim wysiłku zamiast niezadowolenia i pretensji poczujemy dumę i satysfakcję.

O Mel B i jej treningach dowiecie się klikając na poniższy link


Do dzieła moi drodzy: nic się samo nie wydarzy - a już na pewno 
CIAŁO SAMO SIĘ NIE ZROBI.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam mel B , jest mega pozytywna a po treningu buzia sama mi sie cieszy :))

    OdpowiedzUsuń