11 paź 2013

Jak się zdrowo odżywiać ? cz1.

Zdrowe odżywianie to dostarczanie organizmowi potrzebnych składników odżywczych (weglowodany białka tłuszcze witaminy i składniki mineralne). Najważniejszze w odżywianiu jest to aby wyrobić sobie te DOBRE NAWYKI ŻYWIENIOWE !

 Aby schudnąć lub utrzymać linie wcale nie trzeba stosować różnego rodzaju proszków wspomagających proszków z tasiemcem ani głodzić mimo że wiele ludzi niesety tak to tego podchodzi na poczatku.
Wystarczy zacząc zdrowe odżywianie ;)


1. Woda !! 

Najlepiej dziennie wypijać około 2l wody dziennie nie wliczajac herbat soków itd. Najlepsza bedzie woda mineralna z cytryna czy miętą. Ma ona za zadanie nawodnić nasz organizm poprawić stan skóry stan narządów wewnetrznych itd. (Post o wodzie napewno niedługo pojawi sie na stronie)


2.Węglowodany

Węglowodany to niezbędny składnik pokarmowy naszej codziennej diety. Potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto jednak wiedzieć, które produkty należy częściej spożywać, by jak najdłużej zachować zdrowie i zgrabna sylwetkę. Sa źródłem energi dla naszych mięśni, komórek mózgu.
3.Białka

*przyspiesza nasz metabolizm i wtedy szybciej i lepiej chudniesz. Trzymaj się białka  
*buduje nasz organizm: mięśnie, układ hormonalny
*nasyca- powoduje wysłanie wiadomości do mózgu,że jesteśmy najedzeni
*reguluje poziom glukozy i insuliny- nie mamy napadów głodu i pozwala odzwyczaić sie od słodyczy
4. Tłuszcze

Przede wszytskim dostarczaja do naszego organizmu energie. Sa źródłem niezbedznych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) i witamin. Przyspieszaja prace naszego organizmu i regeneracje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz